Hírek 1/2





Az élethosszig tartó tanulás, vagy ahogy egyre gyakrabban halljuk, a long life learning, az elmúlt évtizedekben egyre fontosabbá vált. A digitális forradalom és a technológiai fejlődés gyors üteme megváltoztatta a munkaerőpiacot, és ezzel együtt a tanulási szokásainkat is. A munkahelyek követelményei folyamatosan változnak, és a szakmai siker már nem érhető el pusztán egy diplomával. Ma már elengedhetetlen, hogy folyamatosan bővítsük tudásunkat és készségeinket az új kihívásoknak megfelelően.


A digitális átalakulás már nem csak opció, hanem elvárás a versenyképes vállalatok számára. Azonban sok szervezet nem éri el a várt eredményeket, mint a bevételnövekedést és költségcsökkentést. A Harvard Business Review egyik cikke szerint ennek fő oka a stratégiai hiányosságokban, a kulturális ellenállásban és a nem megfelelő vezetési módszerekben rejlik.


A 21. században a vezetőknek új kihívásokkal kell szembenézniük a digitalizáció, globalizáció és a munkahelyek átalakulása miatt. Ebben a blogban bemutatjuk, milyen készségekre van szükségük a modern vezetőknek, és hogyan fejleszthetik ezeket a digitális korszakban.


A networking, azaz a kapcsolati háló építése, elengedhetetlen az üzleti és karrier siker szempontjából. Ez a blogbejegyzés bemutatja a sikeres networking alapvető elemeit, gyakorlati tippekkel és stratégiákkal, hogy hogyan építs hatékonyan szakmai kapcsolatokat.


A digitális transzformáció egyre nagyobb szerepet kap a vállalkozások életében világszerte, és ez alól a magyar kis- és középvállalkozások (KKV-k) sem kivételek. A technológiai innovációk és az automatizáció lehetőségei lehetővé teszik, hogy a KKV-k versenyképesek maradjanak a gyorsan változó piacon. Ebben a bejegyzésben arról beszélünk, hogyan segíthet a digitalizáció a magyar KKV-knak a növekedésben és a hatékonyság javításában.


Az időmenedzsment a siker egyik kulcsa, hiszen mindannyiunknak csupán 24 óránk van egy napban. Az, hogy hogyan használjuk fel ezt az időt, alapvetően befolyásolja hatékonyságunkat, eredményességünket és stressz-szintünket. A fontossági sorrend meghatározása kritikus része ennek a folyamatnak, hiszen lehetővé teszi, hogy a leglényegesebb feladatokra koncentráljunk, és ne vesszünk el a teendők tengerében. Ebben a blogban megvizsgáljuk, hogyan lehet hatékonyan felállítani a fontossági sorrendet és ezzel optimalizálni az időmenedzsmentet.